Adım Adım Elektronik Sigara Nasıl Doldurulur?

8 ay önce

Adım Adım Elektronik Sigara Nasıl Doldurulur?

Elektronik sigara dünyasına yeni giriş yapmış kullanıcılar, her geçen gün öğrenmeleri gereken pek çok yeni kavramla ve kullanım şekli ile karşılaşıyorlar. Elektronik sigaranın nasıl taşındığı ve nasıl içildiği kadar elektronik sigara nasıl doldurulur sorusunun da mutlaka yanıtlanması ve zihinlerde oluşan soru işaretlerinin giderilmesi gerekiyor. 
 
Elektronik sigaranıza likit doldurma işlemini nasıl yapacağınız konusunda herhangi bir bilgiye sahip değilseniz de korkmanıza gerek yok. Çünkü keyif dolu bir elektronik sigara deneyimi için e-sigara kullanıcılarının beklentilerine hızla cevap veren Buharistan ailesi olarak bugün sizler için hazırlamış olduğumuz içeriğimizde elektronik sigara nasıl doldurulur konusunu mercek altına alıyoruz. 
 
İçeriğimizi dikkatle inceledikten sonra elektronik sigara likit tankını hatasız bir şekilde nasıl doldurmanız gerektiğini öğrenerek elektronik sigara deneyiminizi daha üst noktalara taşıyabilirsiniz. O halde dilerseniz sözü daha fazla uzatıp vakit kaybetmeden içeriğimize hızlı bir şekilde giriş yapalım!

Püf Noktalarıyla Elektronik Sigara Nasıl Doldurulur?

Elektronik sigara nasıl doldurulur sorusunun cevabı, elektronik sigara kullanımına yeni başlayanların e-sigara ile ilgili edinmeleri gereken en temel bilgilerden bir tanesidir. Bu nedenle e-sigara likit dolumu hakkında en doğru bilgilerin öğrenilmesi, ilerleyen süreçte elektronik sigara içim keyfinin de artmasına yardımcı olan en önemli kriterlerden bir tanesidir. Peki ama elektronik sigara nasıl doldurulur? 
Bu soruyu aslında iki farklı şekilde yanıtlamak mümkün, çünkü elektronik sigaraların kartuşlu ve tanklı olmak üzere iki farklı çeşidi bulunuyor. Bu sebeple de elektronik sigara likitinin dolum şekli cihazın türüne bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Dilerseniz ilk olarak tankı bulunan elektronik sigara nasıl doldurulur sorusunu yanıtlayalım.

Tanklı Elektronik Sigara Nasıl Doldurulur? 


1. Ağızlığı Çıkarın

Elektronik sigara likit dolumu sırasında ilk yapmanız gereken ağızlığı cihazdan ayırmak olmalıdır. Sonrasında alt bölümde bulunan elektronik sigara tankını yavaşça çekin. Eğer elektronik sigara likitinde sürekli olarak değişiklik yapıyorsanız tatların birbirine karışmaması adına bu aşamada tankı temizleyebilirsiniz.

2. Coili Likit ile Islatın

Elektronik sigara tankını temizledikten sonra coilde bulunan pamuk deliklerine birer damla likit damlatmanız gerekiyor. Bu aşamada deliklerin içini likit ile doldururken mümkün olabildiğince dikkatli olmanız gerekiyor. Likitin dağılmaması adına coili işaret ve baş parmağınızın arasında yatay bir biçimde tutmanızı öneririz.

Ek olarak likitin coildeki pamuğu tamamen ıslattığından emin olmanız gerekiyor. Aksi takdirde elektronik sigara ateşlendiğinde pamuk ıslanmadıysa bu durum coilin yanmasına neden olabilir. Bu da likitin tadını doğrudan etkiler ve ortaya acı ve yanık bir tat çıkar.

Coil ile ilgili yaşamış olduğunuz sorunları en aza indirmek için Elektronik Sigarada Yaşanan Coil Sorunları ve Çözümleri başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

3. Tankın Tümünü Likit İle Doldurun

Şimdiki aşamada elektronik sigara tankına da e-likiti ilave etmeniz gerekiyor. Bu kısımda tankın tamamını likit sıvısı ile doldurmak çok büyük bir hata olacaktır. Bunun yerine tankın yalnızca bir bölümünü doldurmanız gerekiyor.

Tankı elektronik sigara likiti ile doldurmak için tankın üst kısmını öncelikle tankın üstünü sökün. Ardından içerisinde likitin bulunduğu minik şişenin kapağını açın ve damlalığa birkaç damla elektronik sigara likiti damlatın. Sonrasında damlalığı tankın içine doğru tutarak tankın yan kısmında bulunan işarete kadar likit sıvısı ilave edin.

Elektronik sigara tankının merkez kısmı aslında buharlaşan sıvıyı doğrudan içinize çektiğiniz alandır. Bu  sebeple tankın içerisine likit ilave ederken merkez boruya likitin damlamadığından da emin olmanız gerekiyor. Çünkü likit bu bölüme damladığında bu durum likiti henüz sıvı haldeyken soluyacağınız anlamına gelir.

4. Cihazınızı Yeniden Birleştirin

Elektronik sigara tankını doldurduktan sonra dikkatli bir şekilde yeniden ağızlık bölümünü takarak üzerini vidalayabilirsiniz. Sonrasında coili tekrar yerine yerleştirmeli ve ardından taban kısmınını da yeniden vidalamalısınız.
 

5. Bir Süre Bekleyin

Elektronik sigaranızı kullanmadan önce coil pamuğunun tamamen ıslanması ve istediğiniz kıvama ulaşması için yaklaşık 2-3 hatta mümkünse 10 dakika boyunca beklemeniz gerekiyor. Yeteri kadar bekledikten sonra eğer bahsettiğimiz adımları doğru ve eksiksiz uyguladıysanız elektronik sigaranızı kullanmaya devam edebilirsiniz!

Alttan Tanklı Elektronik Sigara Nasıl Doldurulur?


1. Coili Çıkarın

Taklı elektronik sigaraların genelinde coil alt bölümde yer almaktadır. Bu nedenle ilk olarak yapılması gereken elektronik sigaranın alt bölümünde yer alan metalin sökülmesidir. Sonrasında ise coil kaydırılarak elektronik sigaranın dışına çıkarılır. 
Bu aşamada tıpkı tanklı elektronik sigara modellerinde olduğu gibi eğer aromalı likit kullanıyorsanız ve likitte sürekli olarak değişiklik yapıyorsanız elde ettiğiniz lezzetin değişmemesi adına elektronik sigarayı temizleyebilirsiniz.

2. Coili Islatın

İkinci aşamada ise coile bir damla likit sıvısı damlatarak yeniden elektronik sigaraya takmanız gerekiyor.

3. Tankı Likit İle Doldurun

Elektronik sigaranızın metal tabanını dikkatli bir şekilde söktükten sonra elektronik sigara tankına ulaşmanız mümkün. Likit damlalığını tankın içine yerleştirdikten sonra maksimum noktaya ulaşana kadar likit ilave edebilirsiniz.

4. Elektronik Sigaranızı Birleştirin

Tankı likit ile doldurduktan sonra tıpkı diğer teknikte olduğu gibi elektronik sigara parçalarını yeniden bir araya getirmeniz gerekiyor. Sonrasında birkaç dakika boyunca bekledikten sonra elektronik sigaranızı kullanmaya başlayabilirsiniz!

Kartuşlu Elektronik Sigara Nasıl Doldurulur? 

Kartuşlu elektronik sigaralar pek çok e-sigara kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir. Eğer kartuşlu elektronik sigaranız yeniden dolum özelliğine sahipse aşağıdaki adımları inceleyerek doldurabilirsiniz.

Kartuşlu elektronik sigara dolumu için ilk olarak e-sigara tankını 45 derecelik açı ile tutmanız gerekiyor. Ardından içine elektronik sigara likiti ilave edebilirsiniz. Sonrasında yine 45 derecelik bir açı ile tankı elektronik sigara piline bağlayabilirsiniz. 
Tıpkı tanklı elektronik sigara dolumunda olduğu gibi bu seçenekte de elektronik sigarayı tamamen doldurmamanız gerektiğini de bir kez daha hatırlatalım.

Sizler için elektronik sigara nasıl doldurulur sorusunu iki farklı şekilde yanıtlamaya çalıştık, faydalı olacağını umuyoruz. Son olarak yeni bir elektronik sigaraya ihtiyaç duyduğunuzda bu konuda Buharistan kalitesine güvenebileceğinizi de belirtelim.